Zajęcia sportowe

W Naszym Przedszkolu realizujemy wiele zajęć sportowych, które wpływają na rozwój motoryki dużej, pozwalają zapoznać się z zasadami fair play oraz poznajemy zasady gier zespołowych.

W przedszkolu odbywają się takie zajęcia jak:

• gra w piłkę nożną
  • gra w piłkę siatkową
  • gra w piłkę ręczną
  • gra w piłkę koszykową
  • akrobatyka (wspiera kondycję fizyczną oraz zdolności motoryczne takie jak: szybkość, skoczność, gibkość czy koordynacja ruchowa)
  • szachy ( rozwijają zdolności poznawcze, pomagają w koncentracji, zwiększają kreatywność).
  • basen ( poprawia kondycję, rozwija sprawność ruchową, wpływa na wydolność organizmu oraz ogólną sprawność).
  • karate (kształtuje ogólną sprawność i kondycję, rozwija min.: zręczność, koordynację ruchową, gibkość, wytrzymałość, szybkość, siłę. Trening karate koryguje również wady postawy oraz sprzyja nabieraniu pewności siebie i poczucia własnej wartości, modeluje sylwetkę )