Cele Guziczka

„Postawcie dziecko przed prawdziwymi trudnościami pobudzającymi jego zainteresowanie i wysiłki… Stwórzcie dziecku warunki, w których napotka okazję do czynnego życia…”

Nasz cel to tworzenie przestrzeni, dzięki której edukacja i przystosowywanie do życia w społeczeństwie odbywa się w sposób tak przyjazny, ubrany w zabawę i radość, że ani przez chwilę nie odbiera się dzieciom prawa do bycia dziećmi.
Chcemy, by po ukończeniu naszego przedszkola mały człowiek szedł dumnie do szkoły z otwartą głową, świadomością swoich możliwości, pełen empatii, przygotowany na poznawanie nowych miejsc i ludzi bez uczucia strachu.

Pozwalamy rozwijać w sobie od najmłodszych lat to, co nazywamy pasją, by zaowocowało odwagą robienia tego, co się kocha w przyszłości. Naturalnie nie rezygnujemy z nauki podstawowych umiejętności, które są podstawą programową w odpowiednich grupach wiekowych.